محصولات غذایی هفت و هشت - (زعفران ، آلو زرشک و...)

مزایای بسته بندی زعفران در کیفیت و نگهداری زعفران ایرانی

مزایای بسته بندی زعفران در کیفیت و نگهداری زعفران ایرانی
بسته بندی زعفران ایرانی علاوه بر محافظت از زعفران، سبب معرفی آن به مخاطبین می شود. از طرفی نقش مهمی در زمان جابجایی، توزیع و فروش محصول را دارد که در هریک از مراحل با توجه به طراحی تخصصی بسته بندی با آن رفتار می شود.

برای دوستان ارسال کنید.

اهمیت و مزایای بسته بندی زعفران

بسته بندی زعفران ایرانی، بدون شک بر تصمیم مصرف کننده نهایی تأثیر می گذارد. رقابت در بازار فروش و صادرات زعفران زیاد است. در این میان آن شرکت هایی که از مزایای بسته بندی زعفران بهره می‌برند، چند قدم از بقیه جلوتر هستند.

بسته بندی زعفران علاوه بر فروش ، بر حمل ، انبارکردن و استفاده کاربر نهایی از زعفران تأثیرگذار است. در ادامه به چند شیوهٔ تأثیرگذاری بسته بندی زعفران بر فروش اشاره می کنیم:

بسته بندی زعفران از محصول محافظت می کند.

یکی از بهترین راه ها برای حفظ کیفیت زعفران هنگام حمل و نقل و سپس در انبار ، بسته بندی مناسب آن است. زعفران به نور و رطوبت حساس است. بنابراین باید بسته بندی ویژه ای داشته باشد که از کیفیت آن کاسته نشود.

اما بهترین بسته بندی زعفران کدام است؟ خیلی از شرکت های خارجی زعفران را در ظروف فلزی و بعد در جعبه های مقوایی بسته بندی می‌کنند. زعفران را باید از تغییرات دمایی زیاد طی حمل و نقل هم محافظت کرد. چون ممکن است به رنگ ، طعم و عطر آن آسیب بزند.

بسته بندی مناسب زعفران توجه مشتری را جلب می کند.

ایران حدود 90 درصد از کل زعفران دنیا را تأمین می‌کند. اما بعضی کشورها زعفران را از ایران خریده، فقط آن را بسته بندی کرده و بعد هم به کشورهای دیگر می‌فروشند. اسپانیا یکی از مهم ترین بازیگران این صنعت است که چنین رویه ای را در پیش گرفته است.

شاید بعضی آمریکایی ها یا اروپایی ها تصور کنند آن زعفرانی که با برچسب اسپانیا از فروشگاه خریده اند زعفران اسپانیایی است. اما در حقیقت زعفران ایران است که در اسپانیا بسته بندی شده است.

خیلی ها وقت و هزینهٔ زیادی را صرف تحقیق و توسعه برای محصول خود می کنند. بعضی هم منابع فراوانی را صرف تبلیغ و بازاریابی زعفران خود می‌کنند؛ اما همین مزایای بسته بندی زعفران کلید موفقیت کشورهایی مانند اسپانیا در عرضه و فروش زعفران محسوب می‌شود.

بسته بندی چشم گیر کیفیت زعفران را به ذهن متبادر می کند.

کیفیت و اصالت زعفران را معمولا از کیفیت بسته بندی آن قضاوت می کنند. زعفرانی را که در پلاستیک فریزری عرضه می‌شود، در مقابل زعفرانی که با بسته بندی شکیل عرضه می‌شود تصور کنید.

شما به عنوان مشتری کدام یک را باکیفیت تر می‌دانید؟ چقدر احتمال دارد زعفران اول را بخرید و چقدر احتمال دارد دومی را انتخاب کنید؟ پاسخ شما اهمیت بسته بندی زعفران را مشخص می کند.

این نمونه جذاب از ظروف بسته بندی شرکت گروه صنعتی جهان صنعت سهند ایرانیان را ببینید؛ آیا خرید زعفران در چنین ظرفی برای مشتریان خوشایند نیست؟

زعفران نگین صادراتی ۵ گرمی

بسته بندی زعفران فرصتی مناسب برای اطلاع رسانی است.

بسته بندی مناسب این فرصت را به تولیدکنندهٔ زعفران می دهد که اطلاعات لازم از قبیل شدت رنگ دهی ، سال برداشت ، کشور محل کاشت و مقدار رطوبت آن را به مشتری منتقل کند. چاپ روی بسته بندی زعفران اهمیت زیادی دارد.

اگر اطلاعات لازم روی بسته بندی ذکر شد باشند ، مشتری با خیال راحت تری زعفران را خریداری می کند. درج این اطلاعات روی بسته بندی زعفران ، مهم تر از فروش داخلی ، روی مشتری خارجی و صادرات زعفران به کشورهای آمریکایی و اروپایی تأثیرگذار است.

بسته بندی شکیل مشتری را جذب می کند.

جدای از مزایای بسته بندی زعفران در حفظ کیفیت و عرضه آن، اگر بسته بندی شکیل باشد، خود عاملی برای جلب مشتری می‌شود؛ یعنی بعضی ها حاضرند برای بسته بندی زیبایی که می بینند هزینه کنند.

آن ها به کیفیت محصول داخل آن اهمیت چندانی نمی دهند. بلکه آن جعبه یا قوطی یا هر شکل دیگری از بسته بندی را می خواهند! این اهمیت و مزیت بسته بندی زعفران برای عرضه در بازارهای جهانی را می رساند.

زعفران نگین صادراتی ۱ گرمی هفت و هشت

مزیت بسته بندی زعفران

بسته بندی علاوه بر محافظت از زعفران، سبب معرفی آن به مخاطبین می شود. از طرفی نقش مهمی در زمان جابجایی، توزیع و فروش محصول را دارد که در هریک از مراحل با توجه به طراحی تخصصی بسته بندی با آن رفتار می شود. بعنوان مثال زعفران باید از محیط مرطوب، هوای گرم، فشار و سایر عوامل خارجی حفظ شود که تمام این نمادها در طراحی بسته بندی زعفران اعمال می شود تا بهتر حمل و توزیع گردد. در ضمن خواسته های مخاطبین نیز سهم بسزایی در طراحی دارد که بر رنگ بسته بندی، قالب و جنس آن هم تاثیر می گذارد.

انواع بسته بندی زعفران

بسته بندی زعفران معمولا در ابعاد و اشکال مختلف صورت گرفته که با توجه به وزن و نوع آن انتخاب می گردد. مخاطبین طراحی بسته بندی زعفران نیز متفاوت هستند که در قالب سوغات، مصرف خانگی و یا جهت صادرات ارائه می گردد. هریک از موارد گفته شده نیاز به طرحی متفاوت و درخور دارند که نباید به سادگی از کنار آن عبور کنیم.

جنس بسته بندی زعفران

زعفران به جهت گران بودن و کیفیتی که در میان سایر چاشنی ها دارد در بسته بندی نیز ظرافت ها و حساسیت های خاص خود را می طلبد. ظروفی که در طراحی بسته بندی زعفران مورد استفاده قرار می گیرد شامل: فویل آلومنیوم، پلی اتیلن، شیشه، استیل، فلز و غیره است که شیشه و پلی اتیلن جهت محافظت بهتر از اهمیت زیادی نیز برخوردار هستند.

نقش مخاطب در طراحی بسته بندی زعفران ایرانی

زعفران محصولی است که چند منظوره مورد استفاده قرار می گیرد و برای هریک باید طراحی منحصر به فرد در نظر گرفت. مخاطب ایرانی و بیگانه بازارهای هدف متفاوتی را در مقابل طلای سرخ قرار می دهند که برای معرفی خود به هریک باید از شیوه های متفاوت استفاده نماید:

  • ارائه ی اطلاعات مربوط به نوع زعفران بر روی ظرف (نحوه نگهداری، مصرف و غیره)

  • وجود علائم استانداردو مجوزهای فروش

  • تخصیص وزن های متفاوت

  • جنس و روش بسته بندی

اطلاعاتی لازم برای بسته بندی زعفران ایرانی جهت مصارف داخلی

مصرف کنندگان ایرانی هنگام خرید زعفران ملاک هایی دارند که با توجه به آن ها به خرید می پردازند:

  • نام برند

  • ارزش غذایی و اطلاعات مربوط به زعفران

  • علائم استاندارد ایرانی و جهانی

  • نوع و قالب بسته بندی

  • نوع زعفران

  • کیفیت بسته بندی

زعفران نگین صادراتی ۲ گرمی

مزیت ظروف کریستال در بسته بندی زعفران ایرانی

ظروف کریستالی که برای وزن های نیم تا 20 گرم ساخته شده اند. این ظروف تنوع بالایی دارند و از کیفیت نگهداری خوبی برخوردار هستند. درب ظروف کریستالی به خوبی محکم شده و مانع نفوذ رطوبت به داخل ظرف می گردد. نکته ی جالب توجه در این نوع ظروف، کیفیت نگهداری آن است که می توانید زعفران را سالهای طولانی مانند روز اول نگهدارید.

جلوه ی زعفران در این ظروف بسیار دیدنی و خیره کننده است که ناخودآگاه مشتری را به سمت خود جذب می کند. 

نظرات کاربر
0 (0 رای)

عضو خبر نامه شوید.

اطلاع از قیمت ها ، تخفیفات و مقالات

مطالب مرتبط

زرشک اعلا پفکی درجه یک
بلاگ

زرشک اعلا پفکی درجه یک

زرشک اعلا یکی از محصولات صادراتی مهم ایران است که به دلیل کیفیت بالای خود در جهان شناخته شده است و از درختچه زرشک برداشت می‌شود.

آلوخشک سوغات محبوب ایران
بلاگ

آلوخشک سوغات محبوب ایران

آلوخشک، یکی از خوشمزه ترین میوه های خشک شده می باشد که سرشار از املاح معدنی بوده و در تهیه انواع خوراکی ها، دسرها استفاده زیادی می شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محصولات هفت و هشت

درخواست بازپرداخت

بازگشت
واتس اپ
اینستاگرام
0
افکار شما برای ما مهم است، لطفا نظر دهید.x